Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri 2018 Yaz Sezonunun Trend Saç Modelleri

2018 Yaz Sezonunun Trend Saç Modelleri

4.183
0

Kış sezonunu geride bırakırken kadınların büyük bir kısmı 2018 yaz sezonunun trend saç modelleri konusunda kendilerini geliştirmek adına, araştırma yapmaya başladı. Bu yaz, diğer senelere göre çok daha modern ve tarz kesimler göreceğiz. Öyle ki her kadın hem saç rengini hem de saç modellini değiştirmek zoruna kalacak gibi görünüyor. Peki, bu sezon hangi kesimler moda olacak? 2018 yılında tarzımıza yeni bir soluk geliyor. Artık klasik kesimleri ve koyu saç renklerini bir kenara bırakıyoruz ve daha canlı, daha gösterişli saç renkleri, daha dikkat çekici saç kesimleriyle tarzımızı farklılaştırmaya başlıyoruz. Bu sene özellikle de saç kesiminde retro tarzı kesimlerin ilgi çekici olacağı bilinmektedir.

Retro Kesim Saç Modelleri

2018 yaz sezonunun trend saç modelleri arasında en çok tercih edilen retro kesim saç modelleri olacak. Peki, bu tarz kesimler nasıl yapılıyor ve en çok hangi kadınlara yakışır?

Retro kesim saç modeli omuz hizalarına kadar uzayan, küt kesim modele benzeyen ancak biraz daha lob duran katlı kesimlere denilmektedir. Bu tarz kesimlerde saçlarda katlı kesim yapılarak, daha hareketli ve daha özgün bir hava yakalanıyor. Retro, geçmişten esinlenerek o anları yeniden yaşamak yani nostalji yapmak demektir. Bu nedenle görünümüze daha canlı ve nostaljik hava katmak için kesim esnasında katların biraz daha fazla olmasını istemenizi öneririz.

2018 Yaz Sezonunda Klipsler Çok Moda!

Uzun süredir kadınların kullandığı fakat bu zamana kadar çok fazla ilgi çekmemiş olan saç klipsleri, 2018 yılının yaz aylarında en çok kullanılan aksesuarlarından olacak. Klips kullanmak, 20’li yıllara özgü bir olaydır. Bu nedenle retro kesim saç modellerinizle klips kullandığınızda, nostaljik görünümüze daha özgün bir hava katmanız da kaçınılmaz olacaktır. 2018 yaz sezonun trend saç modelleri görüldüğü gibi genellikle nostalji temalıdır. Fakat seçtiğiniz saç klipslerinin daha şık durması için mümkün olduğunda seçtiğiniz aksesuarın, saç renginiz ile zıt tonlarda olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Eğer bu şekilde kullanırsanız daha aykırı bir görünüm elde etmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Mikro Kahküller Yaz Aylarının Favori Kesimi Olacak!

Bu sene yaz aylarında, gizemli bir bakış elde edebileceğiniz saç kesimleri moda olacak. Öyle ki gizemli bakışların vazgeçilmez unsurlarından biri de perçemlerdir. Yaz aylarının plaj modasıyla da birebir uyum sağlayacak olan kahkül modellerine ise bir nebze daha kısalık kazandırmak gerekmektedir. Normal kahküllerden biraz kısa kısa olan modellere mikro kesim kahkül adı verilmektedir. Eğer saçlarınızı kesirmek istemiyorsanız, günümüzde bu modeli elde etmenizi kolaylatıracak, hazı kahkül modelleri de üretilmektedir. Bu nedenle 2018 yaz sezonunun trend saç modelleri ile birebir uyumlu modeller yakalamak için takma saç kahkülleri kullanımı da yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here