Ana sayfa Saç Modelleri Bu Yaz Denemek İsteyeceğiniz 5 Saç Modeli

Bu Yaz Denemek İsteyeceğiniz 5 Saç Modeli

2.293
0

Tatile çıkmak için günleri mi sayıyorsunuz? Bu yıl, her zamankinden daha sıcak bir yaz bekleniyor. Nerede yaşıyor olursanız olun, yaz aylarında maruz kaldığımız deniz, kum ve güneş üçlüsü, saçlara verdikleri zarar ile de tanınır. Uzun saçlarınız varsa, onları tatile çıkmadan önce kestirmek, çok işinize yarayabilir. Peki, nasıl bir model tercih edeceksiniz? Eğer bu konuda hala kararsızsanız, işte size hem pratik hem de trend 5 saç modeli…

Lob Saç Kesimi 

Her yüz tipine uyan bir saç modeli varsa, bu kesinlikle lob saç kesimi olmalı. Ne çok uzun, ne çok kısa… Bu saç kesimi, özellikle yaz aylarında çok moda; çünkü insanlar hafiflemek ve serinlemek istiyorlar. Ayrıca saçların omuz kemiği uzunluğu, plajda da harika görünüyor. Zahmetsizce şekillendirilebiliyor oluşu da bir diğer avantajı!

Kaküllere Veda

Kaküllere hayran olabilirsiniz, ancak yaz aylarında terlemenin kaçınılmazlığından kaçınmak için, yazın başında kaküllerle vedalaşmak gerekiyor. Hali hazırda kakülleriniz varsa, onları merkezden kesmek, saçlarınızın katlanmasına yardımcı olur. Böylece her iki yanı da eşit görünen bir stil elde edersiniz.

90’lar Modası 

90’lı yılları özlediğinizi biliyoruz, bu yaz onu geri getirmek için harika bir zaman olabilir. 90’lar, saçlar için olağanüstü bir zamandı. Uzun, kabarık, dokulu kesimlerin ekstra hacimli göründüğü yıllardı ve bu yaz, kesinlikle geri dönüyorlar. Saçlarını kısa kestirmeye cesaret edemeyenler için, hacimli stiller de işe yarıyor!

Afro Amerikan Tarzı 

Bu yaz, geçmişteki bazı büyük trendleri yeniden uygulayabileceğiniz bir sezon olabilir. 1970’li yılların ortalarından sonlarına kadar popüler olan afro Amerikan tarzı, yeniden dirilmeye başlıyor. Üstelik, artık çok farklı Afro Amerikan şekilleri ve uzunlukları var. Özellikle kıvırcık saçlarınız varsa, bu stilde seçeneğiniz çok daha fazla olacak.

Uzun Katlar 

Uzun saç konusu şu sıralar bir karmaşaya dönüşmüş olsa da, bu yaz da etkisi devam ediyor. Sıcak yaz aylarında kullanımı zor olsa da, uzun katların havası bir başka. İçgüdüleriniz kısa saçlardan yana hareket etmiyorsa, uzun saçı ve doğru rengi birleştirerek de harika görünebilirsiniz. Yumuşak ve doğal görünümlü balyajlar, uzunluğunuzu korumanıza izin verirken, saçlarınıza da biraz yaz eğlencesi katacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here