Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Cildinize Güzellik Katacak 5 Maske Türü

Cildinize Güzellik Katacak 5 Maske Türü

1.720
0

Bir çok kozmetik ürününe nazaran, doğal ürünlerle yapılan maskeler, çok daha faydalı ve kullanışlıdır. Aynı zamanda kolay ulaşılabilirdir. Öyle ki evlerde her daim bulunan besinler hem mineral hem de vitaminler açısından çok zengindir. Cildinize güzellik katacak 5 maske türü ile sizler de capcanlı ve palak bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için ekstra bir ekonomik zorluk içerisine girmenize gerek yok. Günlük yaşamda evinizde sürekli olarak tükettiğiniz gıdalar, cildiniz için en çok besleyici ve takviye edici nitelikler taşımaktadır. Hem çevresel, hem fiziksel hem de biyolojik etkenlerle cildinizde oluşan pek çok sorunun üstesinden bu maskeler ile gelmeniz mümkün olacaktır.

Muz ve Bal Maskesi

Eğer cildinizde solgun bir görünüm varsa ve bu durumdan oldukça şikayetçiyseniz, muz ve balın besleyici, yenileyici etkilerinden faydalanabilirsiniz. Cildinize canlılık katacak bu maskeyi hazırlamak için 1 adet muz ve 1 çorba kaşığı bala ihtiyaç vardır. İlk olarak muz bir kabın içerisinde alınarak, mama kıvamına gelene dek ezilir. İkinci aşamada ise üzerine 1 çorba kaşığı bal ilave edilir. Elde edilen karışım iyice karıştırıldıktan sonra göz çevresi dışında kalan her yere uygulama yapılır. Maskenin 15 ya da 20 dakika boyunca yüzde bekletilmesi gerekmektedir. Bekleme süresi dolduktan sonra ılık su ile maskeyi durulamak gerekmektedir. Maske içerisinde yer ala muz ve balın etkisi sayesinde cildiniz ilk günkü kadar canlı ve de parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Portakal ve Havuç Maskesi

Portakal içerisinde bol miktarda vitamin ve asidik nitelikler taşıyan malzemeler bulunduran bir meyvedir. Havunun içerisinde ise bol miktarda A vitamini bulunmaktadır. İçerdikleri yüksek antioksidan sayesinde cildin rahatlamasına ve gevşemesine olanak sağlar. Aynı zamanda portakal ve havuç içerisinde bol miktarda beta karoten, vitaminler, mineraller ve nemlendirici malzemeler yer almaktadır. Bu iki malzemenin cilt üzerine uygulanmasıyla, bebeksi bir cilt yapısı elde etmek kaçınılmazdır. Portakal ve havuç maskesini hazırlamak için; 1 adet havuç, portakal suyu ve 1 çorba kaşığı da bala ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm

malzemeleri hazır hale getirmek için önceden yıkanması gerekmektedir. Akabinde ise havucu çok küçük parçalar halinde doğrayın. Havucu portakal suyuyla birlikte blendırdan geçirin. İki malzeme iyice karışık su haline gelene kadar çekin. En son olarak ise 1 çorba kaşığı balı, elde edilen karışım içine ekleyin. Maske hazır hale gelince bir pamuk yardımıya yüzünüzün her yerine yavaş yavaş uygulama yapın ve 20 dakika boyunca maskeyi yüzünüzde bekletin.  Bekleme süresi bitiminde maskeyi soğuk su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Daha etkili sonuçlar için haftada 1 ya da 2 kere uygulama yapmanız yeterli olacaktır.

Domates ve Limon Maskesi

Domates ve limon cildi yenileyici özelliği bulunan bir maske türüdür. Bu nedenle cildinde özellikle de leke olanların kullanması tasviye edilir. Maskeyi hazırlamak için öncelikle domatesi kabukları soyulur ve rendelenir. 1 adet limon sıkılarak, hazırlanan domates rendesi içerisine atılır. Elde edilen karışım blendırdan geçirilerek, yüzün her yerine uygulama yapılır. Bu uygulamanın 5 dakika boyunca ciltte bekletilmesi gerekmektedir. Akabinde ise ılık su ile yıkayarak temizlenmesi şarttır.

Antioksidan İçerikli Maske

Antioksidan cilt için gerekli bir uygulamadır. Bu nedenle şu anda önereceğimiz maskenin haftada en az 3 kere uygulama yapılması gerekmektedir. Antioksidan içerikli maskeyi hazırlamak için; 1 adet şeftali, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyu gerekmektedir. Tüm malzemeler püre haline getirildikten sonra blendırdan geçirilerek, maske hazır hale getirilir. Akabinde ise yüze masaj yapılarak uygulanır. Uygulama sonrasında maskenin 15 dakika boyunca bekletilmesi gerekmektedir.

Çilek ve Limon Maskesi

Cilt için en çok yararı bulunan maskelerden biri de çilek ve limon maaskesidir. Maskeyi hazırlamak için 10 adet çilek, 2 çorba kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve de 1 çorba kaşığı bala ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm malzemeler bir kaba alınarak ezilir. Sonra ise blendırdan geçirilerek, kremsi bir yapı alması sağlanır. Elde edilen maske yüze masaj yapılarak uygulanır ve 10 dakika boyunca yüzde bekletilir. Akabinde ise yüzü soğuk su ile temizlemek gerekmektedir. Maskenin ortaya çıkardığı sonuçlardan eminiz ki sizler de çok memnun kalacaksınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here