Ana sayfa Güzellik Daha Dolgun Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

Daha Dolgun Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

1.882
0

Yıllar geçtikçe, saçlar hacmini ve gücünü kaybeder; ancak daha dolgun görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız; bunu, yoğun ve koşturmalı geçen günlerinizin arasında da bunu başarabilirsiniz. Saçlarınızın daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olabilecek bazı ipuçları ve püf noktaları vardır. Saç tipinize, tarzınıza ve saçınızın durumuna en iyi uyan bu önerilerden herhangi birini uygularsanız; saçlarınız daha dolgun, doğal ve canlı görünecektir!

Düzenli Saç Kesimi 

Sağlıklı saçlara sahip olmanın altın kuralı, dolgunluğu arttıran düzenli saç kesimleridir. İyi bir saç kesimi önemlidir, özellikle de ince görünen saçlar için daha da önemlidir. İnsanlar, yoğun programları nedeniyle, saç kesimleri arasındaki arayı açma eğiliminde oluyorlar. Ancak katlar uzadığında ve saç kırıkları arttığında, dolgun görünen saçlardan fedakarlık yapmak zorunda kalıyoruz. Saçlarınızın dolgun, hacimli ve kabarık görünmesini sağlamak için saçlarınızı, 6-8 haftada bir kestirmeniz önerilmektedir.

Orta Uzunlukta Saç Kesimi 

Saçlarınıza hacim katmak için yapabileceğiniz şeylerden biri de, saçlarınızı orta uzunlukta kestirmektir. Bu tarz bir saç kesimi, saçlarınızı daha kalın ve daha hacimli gösterecektir. Uzun saçların getirdiği ağırlık ortadan kalkar. Ayrıca, özellikle de süper kısa bir saç kesimi için hazır değilseniz, bu saç kesimi hala uzun sayılabilir. Bu stil ile; saç dünyasının uzunluk ve kalınlık düzleminin en iyisine sahip olabilirsiniz.

Bob Saç Kesimi 

Dolgun saçlar, genellikle uzunlukla ilişkilendirilir. Ancak saç uzmanlarına göre bob saç kesimi gibi daha kısa kesimler de dolgun bir saç görünümü sağlar. Bu uzunluk, vücut görünümü için de harikadır; çünkü, köprücük kemiği ve omuz bölgenizin de daha dikkat çekici görünmesini sağlar.

Katlı Kesim

Doğru adımları uygularsanız, katlı saç kesimi; dolgun bir saç görünümü elde etmenin kolay bir yoludur. Saçınıza katlar eklemek, hacim katmanızı sağlayabilir. Saçınıza katları eklerken; kuaförünüzden, kalın tutamların görünümünü arttıracak hileler yapmasını isteyin.

Bukleler 

Bukleler, 80’li yıllarda çok modaydı. Birçok saç uzmanı; dolgun saç görünümü yaratmak için saçları kıvırmayı öneriyor. Daha hacimli görünen saçlara sahip olmak için; saçlarınızı bölümlere ayırın ve ardından kökünde kalan saçları kıvırmaya başlayın. Bu teknik, saçlarınıza doku ekler ve daha fazla hacim kazandırmaya yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here