Ana sayfa Saç Modelleri En Çok Karşılaşılan Saç Problemleri ve Çözümleri

En Çok Karşılaşılan Saç Problemleri ve Çözümleri

1.910
0

Hepimizin saçlarının kötü olduğu günler olmuştur. Bazen, saçlarınız kötü olduğunda tüm gününüz kötü geçebilir; ancak, saçınız modunuzu düşürdüğü zaman, harekete geçme zamanıdır. Bu şikayetlerden birinden siz de muzdaripseniz, çözüm olabilecek önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz!

Isı ve Şekillendirici Hasarları 

Daha güzel ve daha bakımlı görünmek için hangimiz saçlarını düzleştirmiyor, maşa yapmıyor ki? Ancak, uzun süre saça ısı kullanımı; saçlarınızı, özellikle de saç uçlarınızı kuru ve hasarlı bırakabilir. Saçlarınızı sağlıklı tutmanın yollarını arıyorsanız, o halde nemi arttırma zamanı!

İyi bir nemlendirici şampuan, saç kremi ve düzenli olarak saç maskesi kullanmak, ısı ve şekillendiricilerin verdiği hasarı en aza indirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, saçlarınızı sürekli olarak saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine, bazen de havlu ile nemini alıp kendi halinde kurumaya bırakın. Maşa yapmak yerine, akşamdan örüp yatın ve sabah açın.

Bu gibi küçük değişimler, saçlarınızın daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacak. Haftada 1-2 kez saç maskesi yapmak da harikalar yaratabilir. Hazır bir maskeniz yoksa, mutfakta bulabileceğiniz malzemeler ile de saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ve organik zeytinyağı bu konuda gerçekten işe yarayan malzemelerin başında geliyor.

Çabuk Yağlanan Saçlar 

Uzmanlar, saçların yağlanması gerektiğini savunsa da, benim gibi çabuk yağlanan saçlara sahipseniz, onları yıkamadan dışarı çıkmak pek mümkün olmayabiliyor. Ancak, saçlarınızın çabuk yağlanmasının nedeni, saçlarınızda ürün birikmesi de olabilir. Ayrıca, saç tipinize uygun bir şampuan kullandığınızdan da emin olmalısınız. Kuru saçlar için formüle edilmiş şampuanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Gerçek bir saç yıkaması için zamanınız olmadığı anlar için, evde mutlaka bir kuru şampuan bulundurmayı da ihmal etmeyin.

Kepek Problemi 

Kepek, teknik olarak bir saç problemi olmasa da, saçlarınızı gördükçe sinir olmanıza neden olabilir. Bazen kepek problemi, kafa derisi üzerinde kuru bir cilt olmasından ya da kullandığınız belirli bir ürüne olumsuz bir tepki olarak ortaya çıkmış olabilir. Örneğin, bazı saç boyaları, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Bu nedenle, saçlarınızdaki kepeğin nedeni alerjik bir tepkime ise, kullandığınız ürünleri değiştirmek, sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Saç kepeği probleminizi çözmek için, kepek problemi için formüle edilen şampuan ve saç maskelerini de kullanabilirsiniz.

Saç Dökülmesi 

Saç dökülmesi, tüm dünyada en çok şikayet edilen saç problemlerinden biridir. Bazen, yüksek stres seviyeleri saç dökülmesine neden olabilir. Bazen de saç dökülmelerinin sorumlusu, yetersiz beslenme olabilir. Bununla birlikte, bazı enfeksiyonlar da saç derisine ve köklere zarar verebilir. Ayrıca; tiroid problemleri, hormonal değişimler de saçlarınızın dökülmesininin sorumlusu olabilir. Saç dökülmesi probleminiz varsa; nedenini belirlemek için bir uzmana danışmak akıllıca olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here