Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Ev Yapımı Doğal Güzellik Maskeleri

Ev Yapımı Doğal Güzellik Maskeleri

1.356
0

Günlük hayatın karmaşasından sıyrılarak, cilt bakımı yapmak oldukça zordur Ancak cilt insanlar için çok önemlidir. Bu nedenle bakımının aksatılmaması gerekir.  Öyle ki insan hayatının yoğunluk ve stres dolu olması nedeniyle cilt üzerinde kırışıklıklar, lekeler ve soluk bir görünüm meydana gelir. Bu sorunların üstesinden gelmek için güzellik salonlarına gidilmesi gerekmektedir. Fakat her insanın bu tür yerlerde oluşan masrafları karşılamak için maddi gücü yeterli olmayabilir. Cildinizin durumu kötüyse ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, mutlaka evde yapılabilecek güzellik maskerini denemenizi tavsiye ederiz. Bu maskeler ile cildinizi daha yumuşak ve bebeksi bir kıvama getirmeniz mümkün olacaktır.

Avokado ve Yoğurt Maskesi

Avokado herkesin de iyi bildiği gibi içeriğinde çok sağlıklı yağlar bulunan tropikal bir meyvedir. Aynı zamanda özünde bol bol E vitamini bulunduğu görülmektedir. Bu yağlar ve vitaminler sayesinde cildi beslemek ve doğal güzelliğine kavuşturmak da kaçınılmaz olacaktır. Yoğurt ise içeriğindeki mineraller ile bilinmektedir. Bu doğal mineraller cilt üzerinde oluşmuş pürüzlü görünümün giderilmesinde etkendir. Adera arındırıcı olarak işlev görür. Avokado ve yoğurt maskesini hazırlamak için 1 adet iyice olgunlaşmış avokado ve 3 yemek kaşığı da doğal yoğurt gerekmektedir. Maskeyi hazırlamak için öncelikle olgunlaşmış avokadonun içi çıkarılrır ve ezilir. Sonrasında ise içerisinde doğal yoğurt eklenir. İki malzeme birbirleriyle iyice karışıp, hamut kıvamına gelince, masaj yapılarak cilt üzerine uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 15 dakika boyunca beklemek gerekmektedir. Her cilt tipi için uygun bir malzemedir. Bekleme süresi bittikten sonra cildin ıslak bir bezle temizlenmesi yeterli olacaktır. Uygulamanın haftada bir kez tekrarlanması daha etkili sonuçlar elde edilmesinde etkili olacaktır.

Papaya ve Bal Maskesi

Tropikal meyvelerin cilt için oldukça yararlı olduğu görülmektedir. Cilt üzerindeki sorunları gidermek için en etkili malzemelerden biri de papayadır. Bu meyve maske haline getirildiğinde vücudun su dengesi kontrol altına alınır. Adeta arındırıcı bir rol üstlendiğini söylemek mümkündür. Maskeyi hazırlamak için; 2 yemek kaşığı papaya, 1 çay kaşığı bal, 2 damla lavanta yağı ve 1 yemek kaşığı tozlaştırılmış eşekkulağı yaprağı gerekmektedir. Tüm malzemeler bir plastik olmayan bir kabın içerisine alınarak karıştırılır. Karıştırılan malzemeler hamur kıvamına geldiyse maske hazır demektir. Tüm yüze masaj yaparak yavaş yavaş uygulanır ve uygulamadan sonra maskenin 15 dakika boyunca ciltte kalması gerekmektedir. Daha etkileyici sonuçlar için haftada 2 kere uygulama yapılması tavsiye edilir.

Şekerli Limon Maskesi

Limon içeriğindeki doğal asitler sayesinde cildin temizlenmesine yardımcı olan bir malzemedir. Bu maske genellikle yüzdeki ölü derilerden arınmak ve çevresel faktörlere bağlı olarak koyulaşmış cilt rengini açmak için kullanılmaktadır. Limon içerisinde asit olduğundan maskeyi gece uygulamak daha mantıklı olacaktır. Şekerli limon maskesini hazırlamak için; 2 yemek kaşığı şeker ve yarım limon suyu gerekmektedir. Tüm malzemeler bir kaba alınarak karıştırılır. Elde edilen karışım bal gibi akıcı kıvama geldiğinde masaj yapılarak cilde uygulanır. Maskenin ciltte 15 dakikda bekletilmesi şarttır. Sonuç olarak ise canlı ve taze bir cilde kavuşmak kaçınılmaz olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here