Ana sayfa Saç Bakımı Her Kadının Bilmesi Gereken 8 Saç Hilesi

Her Kadının Bilmesi Gereken 8 Saç Hilesi

2.541
0

Bazen yıldızlar doğru konumda olur ve siz, çok fazla uğraşmak zorunda kalmadan saçlarınız harika görünebilir; ancak çoğu zaman iyi görünen saçlara sahip olmak, biraz bakım gerektirir. Neyse ki, bu saç hileleri ile saç bakımına ayırdığınız süreyi minimum seviyede tutabilirsiniz. Aşağıdaki 8 saç hilesi günlük hayatınızda işinize yarayabilir!

Saç Spreyi ve Diş Fırçası İle Kıvır Kıvır Saçlar 

Saçlarınızın kıvrımını kontrol etmek için saç spreyi kullanmak, dengeleyici bir harekettir. Az ya da çok kullanmanız burada önemlidir. Çok fazla kullanırsanız, çok hoş görünmeyen sert saçlarla karşılaşırsınız. Saç spreyinin doğru miktarda olduğundan emin olmak için, eski bir diş fırçasına spreyi püskürtün. Bu, saçlarınızın sertleşmeden kıvır kıvır olmasına yardımcı olur.

Bukleli Saçlar İçin Islak Saçınızı Örüp Yatın

  

Sabah uyandığınızda bukle bukle saçlara sahip olma fikri kulağa iyi geliyor değil mi? Gece, duştan sonra saç kurutma makinesi kullanmak yerine, havlu ile nemini alıp saçlarınızı örün. Sabahları örgüleri açın ve ortaya çıkan dalgaları saç spreyi ile sabitleyin.

Kuru Şampuanı Yatmadan Önce Kullanın 

Saçınızı yıkamanız gerekiyorsa ancak sabah işe ya da okula gitmeden önce bunu yapmak için vaktiniz olmadığını biliyorsanız, akşam yatağa gitmeden önce saçınıza kuru şampuan uygulayın. Kuru şampuan, gece boyunca yağı emerek sabah uyandığınızda temiz ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Saçınıza Maşa Uygularken, Orta Kısımdan Başlayın 

Bir saç maşası kullanarak uzun süre kalıcı ve dolgun dalgalar elde etmek istiyorsanız, saçlarınızın kenarları yerine orta kısımlardan başlayın.

Düz Saçları Kıvırmak İçin Alüminyum Folyo Kullanın 

Saçlarınızı şekillendirme sorunu yaşıyorsanız; saçınızı tutamlara ayırmayı, parmağınızla her tutamı kıvırmayı ve alüminyum folyo ile karelere katlamayı deneyin. Karelerin boyutlarını, istediğiniz dalga boyuna göre ayarlayabilirsiniz. Her bir alüminyum folyo parçasını 20-45 saniye saç kurutma makinesi ile ısıtın, folyonun soğumasını bekleyin ve çıkarın. Gerekli olursa, saç spreyi kullanabilirsiniz, ancak miktarını doğru ayarlamayı unutmayın!

Islak Saçınızın Nemini Havlu İle Alın 

Islak saçlarınızın nemini bir havlu yardımıyla alın. Duştan çıktıktan sonra, ekstra ıslaklığı almak saçlarınızı hafifçe havluyla sarın. Saçınızı havlu ile ovmayın ve havluyu saçınızda çok uzun süre tutmayın. Havluyu saçlarda çok uzun süre bekletmek, saçlarınızın daha kısa sürede yağlanmasına neden olacaktır.

Bukleli Saçlar İçin At Kuyruğu Yapın 

Saçlarınıza dalgalı bir görünüm vermek istiyorsanız ancak çok fazla zamanınız yoksa, saçlarınızı at kuyruğu yapın ve saçlarınızı 2-3 kısma bölerek maşanın etrafına sarın. İşiniz bittiğinde at kuyruğunu açın, saçlarınızın dalgalı göründüğünü göreceksiniz.

Daha Dolgun Bir At Kuyruğu İçin Kelebek Tokalardan Alın 

Hemen dolgun bir görünüm elde etmek istiyorsanız, at kuyruğunun altında ve saç tokasının üzerine, orta boy bir kelebek toka yerleştirin. Bu, saçlarınızın daha hacimli görünmesine yardımcı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here