Ana sayfa Saç Modelleri Kâkül Kestirmek İsteyenler İçin 7 İpucu

Kâkül Kestirmek İsteyenler İçin 7 İpucu

6.293
0

Saçlarına hava katmak ve görünümünü farklılaştırmak isteyen herkes mutlaka kahkül kesimlerini denemelidir. Ancak bu kesim ne yazık ki her yüz şekli ile uyum sağlamamaktadır. Bu nedenle kahkül kestirmek isteyenler için 7 ipucu vereceğiz. Bu ipuclarına dikkat ederek çok daha şık ve modern bir görünüm elde etmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Kahkül diyip  geçmeyin! Çünkü bu tarz kesimlerin de kendi içerisinde kuralları var. Öyle ki her kadın kahkül taşıyamaz. Bazı kadınlara perçem kesimi daha şık bir hava katarken, bazı kadınlara da kahkül kesimi oldukça yakışmaktadır. Bu nedenle öncelikle yüz şeklinize, alın büyüklüğünüze ve saç yapınıza dikkatle bakarak, önceden fikir sahibi olmanız gerekmektedir.

Kahkül Kesimi İçin Alın Büyüklüğü Çok Önemli!

Kadınların kahkül kestirmesindeki asıl amaçlardan biri de yüz ölçüsüne göre geniş alınların saklanmasıdır. Öyle ki alın genişliği büyük olan kişilere kahkül çok yakışırken, alnı dar olan kişilerde yüzün olduğundan çok daha küçük görünmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle alın ölçünüzü baz alarak kahkül kestirmeye karar vermelisiniz.

Yüz Şeklinize  Göre Kahkül Modeli Tercih Edin!

Kahküller bazı yüzlere dolgun bir görünüm kazandırırken, bazı yüzlerin de olduğundan daha şişman görünmesine neden olabilmektedir. Böyle durumlarda eğer uzun bir yüzünüz varsa kaşlara kadar inen kahkül modellerini tercih etmelisiniz. Eğer yüzünüz yuvarlak bir yapıdaysa kahkül kullanmak yerine daha çok perçemleri denemenizi öneririz. Çünkü bu tarz yüz yapılarında kahkül kullanımı, yüzün geniş görünmesine sebebiyet vermektedir.

Kıvırcık Saçlar İçinde Kahkül Modelleri Oldukça İdeal!

Kadınların büyük bir kısmı kıvırcık saçlara asla kahkül modellerinin yakışmayacağını düşünmektedir. Fakat ön yargınızı kırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kıvırcık saçlar içinde kahkül kesimleri vardır. Bu tür kesimlerin sadece saçlar kuruyken yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Böylece hem düz hem de kıvırcık formlarda, saçınızı daha rahat kullanabileceksiniz.

Kahkül Sahibi Olanlar Yanlarında Mutlaka Kuru Şampuan Taşımalı!

Özellikle de daha önce kahkül kestirmemiş kadınların gün içerisinde yanında mutlaka kuru şampuan taşıması önerilmektedir. Öyle ki kahkül görünümüne alışmak için sürekli olarak saçlarınızı elleme ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu da saçlarınızın sık sık yağlanmasına neden olacağından kuru şampuanlar sizin için hızlı ve pratik çözüm üretici ürünler olacaktır.

Kahküllerinizi Hacimlendirin!

Kahkül kesimi yaptıranların bilmesi gereken en önemli şeylerden biri de hacim konusudur. Dümdüz bir kahkül kesimi yerine hacimli kahkül görünümü her zaman daha çok tercih edilen bir yöntemdir.  Saçlarınıza hacim kazandırmak için bigudi kullanabilirsiniz. Gece sardığınız bigudiler ile sabah mükemmel görünümlü kahkülleriniz olduğunu fark edeceksiniz.

Şapkalar ile Kahküllerinizi Terbiye Edin!

Eğer kahkülleriniz olduğundan çok daha kabarık bir görünüm kazandıysa böyle durumlarda 15 ya da 20 dakika boyunca şapka takmanız ideal bir çözüm yöntemi olacaktır. Bu yöntem sayesinde saçlarınızı kırmadan ya da yıpratmadan şekillendirme imkanı elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

Kahkül Kestirmeden Önce Deneme Yapın!

Kahkül kestirmeden önce yüz şeklinize yakışık yakışmayacağı konusunda deneme yapmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için piyasada bulunan peruk şeklindeki kahkül modellerini kullanabilirsiniz. Böylece sonuçtan çok daha memnun kalmanız da mümkün olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here