Ana sayfa Güzellik Küçük Gözleri Büyük Gösterme Yolları Nelerdir?

Küçük Gözleri Büyük Gösterme Yolları Nelerdir?

2.408
0

Her kadın büyük gözlere sahip olmak ister. Gözlerinizin rengi, büyüklüğü ve şekli genetik bir durum olup değiştirmek mümkün değildir. İri ve ilgi çeken büyük gözlere sahip olmak herkesin hayalidir. Gözlerinizin şekli kadar doğru makyaj uygulamaları önem arz etmektedir. Eğer küçük gözlere sahibim diye üzülüyorsanız üzülmeyin. Birkaç basit makyaj tekniğini kullanarak gözlerinizi iri bir görünüme kavuşturmanız artık hiç zor değil. Küçük gözleri büyük göstermek için izlenmesi gereken yollar şu şekildedir:

Kaşlarınızın Altını Parlatmaya Özen Gösterin

Gözlerinizi büyük göstermenin ilk yolu kaşlarınızın altını parlatmaktan geçer. Makyajınızda uyguladığınız tonun daha açık rengini kaş altına uygulayarak büyük ve güzel gözlere sahip olabilirsiniz.

Far Bazı Kullanmayı İhmal Etmeyin

Far bazı herkes tarafından kullanılan bir makyaj malzemesi değildir. Ancak far uygulamasından önce mutlaka far bazı kullanılmalıdır. Far bazı kullanarak hem makyajınızı düzgün bir teme oturtabilir hem de uzun süre kalıcı olmasına imkan sunabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak gözlerinizi daha büyük gösterebilir ve makyajınızın gün boyu kalmasına imkan sunabilirsiniz.

Göz Altı Çizgilerini Kapamak İçin Mutlaka Kapatıcı Kullanın

Pek çok kadının gözaltlarında siyah çizgiler bulunmaktadır. Göz altılarındaki bu çizgiler gözlerinizin olduğundan çok daha küçük görünmesine neden olmaktadır. Bu istenilen bir durum değildir. Siyah çizgilerden kurtulmak ve gözlerinizi çok daha büyük göstermek için doğal reninizden iki ton açık bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Böylece gözleriniz ön plana çıkacak ve olmasını istediğinizden çok daha iri gözlere sahip olabileceksiniz.

Kirpik Uzatan Maskaralar Tercih Edin

Kirpik uzatıcı maske sürmeden önce kirpiklerinizi kıvırmanız gerekecektir. Kirpik kıvırıcı kullanarak kıvrık kirpiklere sahip olmak çok kolay.  Kirpiklerini kıvırdıktan sonra kirpiklerinizi uzun gösteren maskara kullanmaya dikkat etmelidir. Maskarayı kirpiklere uygularken üst uçlara odaklanmalı ve böylece gözlerinizin hem geniş hem de daha açık görünmesine imkan sunacaksınız.

Kaş Bakımını İhmal Etmeyin

Kaş gözlerin tamamlayıcısıdır. Özellikle küçük gözlere sahip olan kişilerin kaşları çok daha fazla ön planda olmaktadır.  Böyle bir durumda kaşların çok daha fazla bakımlı olmasına  dikkat edilmeli ve başı boş tüylerin mutlaka temizlenmesi, yok edilmesi gerekmektedir. Kaşlarınızın görünümünü güzelleştirmeniz halinde gözlerinizin büyük görünmesine imkan sunabilirsiniz.

Aşırı Eyeliner Kullanmayın

Büyük gözlere sahip olmak istiyorsanız eyeliner kullanımını kesinlikle abartmamalısınız. Sadece kirpiklerin dış çizgisine eyeliner uygulaması yapmaya özen gösterin. Çok fazla eyeliner kullanımı sonrasında gözleriniz koyu bir görünüme sahip olacak ve gözlerinizin olduğundan daha küçük görünmesine neden olacaktır. Eyeliner kullanımı sayesinde etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Mutlaka Kıvırın

Küçük gözlere sahip kişiler mutlaka kirpiklerini kıvırmalıdır. Makyaja başlamadan önce kirpikler kıvrılmalı ve açık, ışıltılı gözlere sahip olmak amaçlanmalıdır. Kıvrılmış kirpikler bakışları tamamen değiştirmekte ve gözlerin olduğundan daha iri görünmesine imkan sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here