Ana sayfa Saç Bakımı Yıpranan Saçlar İçin 5 Karışım

Yıpranan Saçlar İçin 5 Karışım

3.107
0

Saçlar çevresel ve fiziksel etmenlere bağlı olarak zaman zaman yıpranabilmektedir. Bu yıpranma sonucunda bakımsız, cansız ve de kırık bir görünüm oluşmaktadır. Elbette ki bu durum kadınların oldukça rahatsız olduğu bir konudur. Bu nedenle yıpranan saçlar için 5 karışım ve bakım tüyoları hakkında bilgi edinilmesi gerekmektedir. Öyle ki saç kendisini yenileyebilen bir sisteme sahiptir. Basit ve de oldukça pratik bir kaç yöntemle saçları sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün olacaktır. Peki yıpranmış saçlara çözüm bulmak için hangi kürleri denemelisiniz ? Hangi saç bakım malzemesi, saçları için en iyisi ? Yıpranan saçlarınızı hangi tür karışımlarla onarabilirsiniz ? Merak edenler için işte detaylar…

Yıpranan Saçlar İçin Yumurta ve Zeytinağı Maskesi

Özellikle de yaz aylarında sıcak hava koşulları saçların kuruyarak, cansızlaşmasına neden olmaktadır. Saçlarda oluşan bu yıpranmış görüntüyü gidermek için yumurta ve zeytinyağı karışımı en ideal çözüm yöntemlerinden biri olacaktır. Öyle ki yumurta, içerisinde bol miktarda protein ve minaral barındıran bir malzemedir. Bu nedenle elde edilen karışım usulüne uygun bir şekilde kullanıldığında saç kökleri canlanır ve saç dipleri beslenir. Zeytinyağı ise nemlendiricilik özelliği bir hayli yüksek olan bir malzemedir. Kullanımı saçlardaki kepek sorunun giderilmesine ve saçların nemli, daha sağlıklı görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Peki yıpranan saçlar için zeytinyağı ve yumurta karışımı nasıl hazırlanır? Öncelikle plastik olmayan bir kap alınarak zeytinyağı ve yumurta içerisine konulur. Elde edilen karışım en az 2 ya da 3 dakika boyunca karıştırılır. Akabinde ise hazırlanan karışım, saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Uygulama sonrasında bone vb. Gibi malzemelerde saçların kapatmak gerekmektedir. En az 1 saat boyunca bekletilmesi tavsiye edilir.

Yoğurt, Bal ve Elma Sirkesi Karışımı

Yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden biri de yüzmektir. Fakat deniz suyunda bulunan yüksek klor seviyesi saçların en birincil düşmanlarındandır. Bu nedenle yaz aylaında saçlarımız cansızlaşır, matlaşır ve söner. Bu durumu çözüm bulmak içinse saçlarımızın nemini arttırmak için hamlelerde bulunmaktadır.  Saçlara mükemmel nem kazandıran malzemeler zeytin yağı ve baldır. Yoğurt ise sönmüşsaçlara yeniden canlılık kazandıran bir malzemedir.

Peki yıpranan saçlar için yoğurt, bal ve elma srkesi maskesi nasıl yapılır? Öncelikle 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı da bal plastik olmayan bir kabın içerisine alınarak 5 dakika boyunca iyice karıştırılır. Malzemeler birbirne iyice kaynaştıktan sonra ise saç diplerine ve uçlarına masaj yapılarak uygulanır. Besleyici karışım, yarım saat boyunca saçta bekletilmesi, sonra ise yıkanarak temizlenmelidir. Bu malzemeler saçların tüm sorunlarının giderilmesinde yardımcı olacaktır. Özellikle de yaz ayları için en çok kullanılan ve en ideal malzemelerden biri olacaktır. Bu nedenle düzenli olarak uygulama yapılması tavsiye edilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here